Omidorkh1

هرچی فکر میکنم مضحکه، ولی الان دیگه هیچ کس دنبال چیزای مضحک نیست، پس اینم میتونه به نوبه خودش نو باشه!

Omidorkh1

هرچی فکر میکنم مضحکه، ولی الان دیگه هیچ کس دنبال چیزای مضحک نیست، پس اینم میتونه به نوبه خودش نو باشه!

در آغاز تنها می‌دانیم که نمی‌دانیم. اما چه‌گونه، دانستنِ این‌که نمی‌دانیم را می‌دانیم؟ حتی این را هم نمی‌دانیم. و این‌که نمی‌دانیم، که چه‌گونه نمی‌دانیم، خود در پیِ دانستنِ چیزی به وجود می‌آید. و آن تنها یک جمله‌ی خبری‌ست، «تو دانایی» چه کسی‌، دقیق‌تر بگویم؛ چه چیزی این گزاره را در گوشِ تو نجوا می‌کند؟ نمی‌دانیم. نمی‌دانیم. و اینکه من خود را دوشادوشِ تو تصویر می‌کنم برای این است که میل به خواندنت در پیِ میلی عمیق‌تر به وجود آمده است. بخوان، بخوان، بدان، بشناس. سوالِ اصلی اما اینکه: چه چیزی را؟ نمی...

آخرین مطالب

بچه سال

دوشنبه, ۱ آبان ۱۳۹۶، ۰۱:۴۴ ب.ظ

چرا برخی افراد بچه سال میمانند؟
تا به حال فکر کرده اید چرا هم سن و سالان شما، دقیقا با امکانات شما، و شرایط سلامتی شما بچه سال میمانند؟ چرا زمانی که شما به فکر آینده تان هستید آن ها دنبال همان اعمال بچه گانه ی عبث میروند؟ 
در اینکه تمامی ما به دنبال رسیدن به پیروزی و موفقیت و کمال هستیم شکی دارید؟ به هر حال همه ی ما از همان روزی که وارد کنش های چند طرفه میشویم، در معرض سنجشی بی امان بر اساس، برد یا باخت قرار میگیریم. و اگر ببازیم، جز مادر و احتمالا پدر کسی دلسوز ما نیست و اکثرا با تحقیر هایی در مراتبی مختلف مواجه خواهیم شد. پس بدیهیست که گرایش به سمت برنده بودن به طوری ذاتی ک اجتماعی در ما پدید می آید.
اما اگر هرچه تلاش میکنید موفق نشوید چه بلایی بر سرتان می آید؟ مخصوصا اگر سنتان کم باشد؟ 
یکی از راه هایش این است که بچه سال بمانید. آنوقت در مقابل شکست های مکرر به چندین دلیلی مصون خواهید بود. یعنی ذهن شما، در دفاعی ناخودآگاه شمارا بچه سال باقی میگذارد و افق دیدتان را از دغدغه های کودکانه فراتر نمیبرد.
اول برای اینکه یک بچه در قبال شکست ها و پیروزی هایش مسئول نیست، بلکه تغصیر بر گردن خانواده ی اوست که آن را اینگونه تربیت کرده اند.
دوم اینکه همانطور که فرد بزرگ میشود، مجبور است در فعالیت ها به اقتضای سن جسمی اش نیز شرکت کند. ولی در واقع یک فرد کم سن و بچه سال است که دارد در فعالیت های آدم بزرگ ها شرکت میکند. و فقط کافی است دوام بیاورد تا به خودش بگوید، ببین من پا به پای کله گنده ها حرکت میکنم. و سرمست شود.
و اینکه اصلا یک چه چیزی برای یک بچه اشکال دارد، در هر حال همه به یک بچه ی عقب افتاده هم با چشم ترحم نگاه میکنند. و یک فرد بچه سال هم دست کمی از یک بچه ی عقب افتاده ندارد.

  • Omid Khodadadi

ارسال نظر

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.